Jaká je jejich povaha

Přestože síla slugy tkví na první pohled v její kráse, charakter si s ní v ničem nezadá.

 s natálkou

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dnešní komerční psí encyklopedie popisují povahu slugy velice stroze, uvádějí pouze typické vlastnosti chrtů. Takovéto informace však málokoho nadchnou. Proč těmto zažitým mýtům chrtaři tvrdě oponují, poznáte až ve chvíli, kdy s nimi žijete!!!

 

zari 2007

Sluga je výborný společník, přestože si vždy zachovává dávku nezávislosti a v určitých situacích bezpečný odstup!

Neznamená to však, že je „studený psí čumák“. Náklonnost a lásku dává pánovi, rodině a okruhu přátel jasně najevo. Je to dáma, která se však ve vteřině dokáže proměnit ve skotačívého pavoučího psa. Výborně vychází s dětmi, chová se k nim něžně a opatrně.

povím ti tajemství

Nikdy však není vlezlá, nebude na Vás celý den zbožně hledět a „vrtět“svým dlouhým ocasem, přestože se bude snažit být Vám vždy nablízku. Stejně jak dokáže být v soukromí klidná, ve volné přírodě se stává vášnivým lovcem a pouští se za zvěří - krev afrického lovce nikdy nezapře. Vždy se však vrací (většinou z opačné strany), je vybavená vynikajícím orientačním smyslem. Aby majitel předešel tragédiím, musí vhodně volit místa, kde svou slugu „pustí na volno“ a nezapomínat na náhubek kvůli volně žijící zvěři.

Pokud má sluga pravidelný pohyb, „svůj program“ a pozornost, chová se v bytě svého pána velmi kultivovaně a skromně (viz ilustrační fota). Protože je to však přírodní plemeno, které se v každém okamžiku dokáže o sebe postarat, hravě Vám svým chováním zamotá hlavu. Nesporně pozitivní vlastností tohoto plemene je, že miluje společnost, ať již psí či lidskou. Pokud má možnost vydovádět se s jinými chrty je šťastná. Nesnáší samotu a nudu. Sluga také nemá nejmenší problém s cestováním, preferuje být s pánem za všech okolností.

hajáme spolu
 

Přikládáme fotografie našeho odchovance AMIRA. Amča svého páníčka Jirku doprovází doslova na každém kroku, proto se můžete  podívat, jak moc ho mají rády děti z dětského domova v České Kamenici.

foto: Jiří Brabec

amca s detmi i

amca s detmi ii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktuality

30.12.2008 Aktualizace fotogalerií

Konečně jsem zaktualizovala fotogalerie několika našich odchovanců - Amira, Almase a Aydina -  a také naší zasloužilé mamině Agince jsme přidali jednu portrétovou fotografii !!!

27.12.2008 Vánoční pozdravy a dárky

Děkujeme všem za přáníčka a krásné vánoční pohlednice!

6.12.2008 Tři fotografie AYDINA

"Tlusťoušek Dyno" se strašně moc změnil :-)

27.11.2008 Povaha sloughi ?!

Dostali jsme moc krásné zprávy a fotky o tom, jak Amir dělá radost dětem v dětském domově. Strašně nás to těší. Fotografie jsme přidali do článku "Povaha sloughi" !

25.11.2008

Pár fotografií mladičké zrzunky :-)))

Máme spoustu krásných fotografií z návštěvy našich kamarádů :-))))

Diskuze

Eva+azáčci - Blahopřání (8.11.2008 10:04)

Ahojky Markét, včera jsem se ti nedovolala...přeju Ti všechno nejlepší ke kulatinám, hodně zdravíčka ...

Edita - Gesto (27.10.2008 13:19)

Prý laciné gesto! Já mít doma Evropského vítěze, tak ho s pohárem fotím celý týden :-)) Moooc gratul ...

Al Hakeem - Další poděkování (19.10.2008 20:15)

My od Hakyho - Laila Tiaba se chceme taky připojit...děkovali jsme mnohokrát soukromě po mailech, al ...