Nároky na pohyb

Úvodní strana / O sloughi / Nároky na pohyb

Nároky na pohyb

Když se řekne "chrt", každý si představí nekonečné pláně a na nich letící kostnaté krasavce. Veřejné mínění ohledně nároků je však polopravdou. Sluga samozřejmě potřebuje spoustu pohybu, ale rozhodně není enormě aktivní. Zvládat jejich potřebu pohybu není zase tak nic obtížného, pokud nejste úplný pecivál! Samozřejmě je to časově náročnější než třeba u menších společenských plemen, ale dovolím si nároky slugy srovnat např. s německými ovčáky, dalmatiny, ohaři apod.´

Sluga miluje změnu a vyžaduje pravidelné dlouhé procházky na vodítku. Svižnější chůzi v průměru 1 - 1,5 hod. denně. Pokud má ale možnost vyběhat se na volno, další dva dny je klidná a stačí kratší procházka. Třetí den s ní ovšem už "šijí všichni čerti" a je nutné ji pořádně unavit. Sluga je velice vytrvalá, a když zvolíte správné tempo, je schopná Vás doprovázet spoustu kilometrů u kola. Je potřeba si uvědomit, že chrt je sprinter a velice rychle dokáže vybít nahromaděnou energii  (někdy k tomu stačí jen 30 vteřin, ale je to skutečná exploze:-D ) a po proběhnutí vydrží neuvěřitelně dlouho odpočívat. 

Požitkářsky vychutnává pohodlí domova, miluje měkké polštáře a gauče. Pozorovat slugu při lenošení je také velký požitek !

hajáme spolu ii

Jestliže má sluga možnost volného pohybu - stačí  i pár minut - vyloženě září štěstím. Běh je její přirozenost! V dnešní době je ale stále větší problém, kde chrta nechat volně vyběhat. Všude jsou honitby a zákazy volného pobíhání psů. Pečlivě volím místa, kde své slugy odepnu z vodítka.

Čím více volného pohybu sluga má, tím více je ovladatelnější a vyrovnanější. 

 

27.3.2006

Markéta

 

 

Aktuality

30.12.2008 Aktualizace fotogalerií

Konečně jsem zaktualizovala fotogalerie několika našich odchovanců - Amira, Almase a Aydina -  a také naší zasloužilé mamině Agince jsme přidali jednu portrétovou fotografii !!!

27.12.2008 Vánoční pozdravy a dárky

Děkujeme všem za přáníčka a krásné vánoční pohlednice!

6.12.2008 Tři fotografie AYDINA

"Tlusťoušek Dyno" se strašně moc změnil :-)

27.11.2008 Povaha sloughi ?!

Dostali jsme moc krásné zprávy a fotky o tom, jak Amir dělá radost dětem v dětském domově. Strašně nás to těší. Fotografie jsme přidali do článku "Povaha sloughi" !

25.11.2008

Pár fotografií mladičké zrzunky :-)))

Máme spoustu krásných fotografií z návštěvy našich kamarádů :-))))

Diskuze

Eva+azáčci - Blahopřání (8.11.2008 10:04)

Ahojky Markét, včera jsem se ti nedovolala...přeju Ti všechno nejlepší ke kulatinám, hodně zdravíčka ...

Edita - Gesto (27.10.2008 13:19)

Prý laciné gesto! Já mít doma Evropského vítěze, tak ho s pohárem fotím celý týden :-)) Moooc gratul ...

Al Hakeem - Další poděkování (19.10.2008 20:15)

My od Hakyho - Laila Tiaba se chceme taky připojit...děkovali jsme mnohokrát soukromě po mailech, al ...