Naše chovatelská stanice

Úvodní strana / My a naši psi / Naše chovatelská stanice

Naše chovatelská stanice Laila Tiaba je velice „mladá“.

bumbání

 

Je to výsledek mého odhodlání splnit si svůj další sen a odchovat si štěňátka na naší Agince. Agalella Ag Dalvit je pro mě tím kynologickým snem č. 1 a je také pokračovatelka českého chovu – přes chst. „Od pěti rybníků“. „Bohemia Genao“ a „Dalvit“.

 

agi oči (7/2007)

Aginka - červenec 2008 (po štěňátkách ji to sluší ještě víc)

V jejich žilách koluje spoustu zajímavé krve a přestože nepatří ke slugám, které lámou rekordy ve výstavních kruzích, je pro nás fenomén.

  

sali, amir, sadi - 7/08Náš původní záměr byl skutečně jen jeden vrh, ale jak už to bývá, svět sloughi nás úplně pohltil a příležitostný odchov štěňátek k životu milovníka jakékoliv rasy tak nějak patří. Slugy jsou nepřekonatelné matky a celá naše rodina (v tom nejširším slova smyslu :-)) se s radostí dělila o mateřské povinnosti v jakékoliv formě.

 terezka

Štěňátka vyrůstají v nejtěsnějším kontaktu s lidmi a ostatními psy. Snažíme se s nimi maximálně pracovat tak, aby byla co nejlépe připravena pro další život – zahrnuje to nejen spoustu mazlení a kontaktu s lidmi a psy, ale také zvykání na hluk, rozmanitá prostředí, chůzi na vodítku, na cestování autem, na přepravku, klec či ohrádku.

 

destrukční četa

Nepodceňujeme ani přípravu na výstavy od nejútlejšího věku - první pokusy o výstavní postoje, kontrolu chrupu a varlat. Odrostlejší štěňátka bereme na procházky k frekventovaným silnicím a do města, protože naše bydliště je ve velice klidné oblasti. Vyžaduje to spoustu dřiny a času, ale odměnou jsou pohodová, milá štěňátka, která se ke každému hrnou ve snaze ho olízat či se mu láskyplně zakousnout do nosu.

desperádíci

 

Nebudeme nikdy patřit k velkým chovatelům. Plemeno chceme reprodukovat pouze pro jeho udržení a naší prioritou je zůstat v kontaktu se všemi našimi majiteli, což při vysokém počtu odchovů pochopitelně nelze. Štěňátko prodáme pouze člověku, který bude ochoten s námi komunikovat, protože zpětná vazba je pro chov málopočetného plemene nezbytností. Chov málopočetných plemen je a musí být mezinárodní záležitostí. A věřte, že svět sloughi je skutečně velice malý.

Chovné páry chceme vybírat tak, aby byly krevně zajímavé nejen pro nás, ale i pro další chovatele a nedostali jsme se do slepé uličky.

Majitelé našich psů musí mít alespoň teoretickou šanci, aby se jejich miláček v budoucnu uplatnil v chovu. Kromě exteriéru a povah je pro nás důležitá „funkčnost plemene“ (viz krásný článek dr. Jamaliho), chovné páry chceme vybírat i s ohledem na úspěchy na poli dostihovém či coursingovém.

Výstavní úspěchy jsou pro nás symbolem toho, že je pes/fena dobře vychovaný (disciplína v kruhu), ovladatelný a vyrovnaný a že „je se zvířetem pracováno“, nelze je však příliš přeceňovat. Výstavních úspěchů u sloughi samozřejmě dosáhnete mnohem jednodušeji než u početných plemen s tradiční vysokou konkurencí na výstavách.

Účast na soutěžích je pro nás velkou radostí a společenskou událostí!

 

Děkujeme za Vás čas a zájem!!!!

 u zámečku

 

 

 

 

Aktuality

13.1.2012 Nová fotogalerie

Založili jsme Adélce fotogalerii, kam budeme příležitostně přidávat fotky o jejím životě po boku psíků.

20.10.2011 Hakyho léto

Od majitelů AL HAKEEMA jsme dostali spoustu akčních výmluvných fotografií z letošního léta.

15.10.2011 Je nás doma o človíčka víc !!!

Představujeme náš přírůstek - MultiChampionku našich srdcí :)

29.9.2011 Aktualizována fotogalerie

Obdrželi jsme pěknou aktuální fotografii "Salinky" od její majitelky Rachel zachycující její úspěch na výstavě v San Diegu. Naleznete jí ve fotogalerii!!!!

21.9.2011

Moravskoslezská národní výstava psů - 17. 9. 2011, Brno

Ališka se zúčastnila národní výstavy psů v Brně. Obdrželi jsme i pěkné fotografie. Gratulujeme a děkujeme!

Diskuze

Soňa - blahopřání (10.1.2012 17:29)

Ahoj Markétko,musím se přiznat,žes mě s Adélkou překvapila.Připojuji se ke gratulacím všeho nejlepší ...

Marián - Marketka a Adelka (3.1.2012 11:49)

Prajem obom dievčatám štastie, nech ste veselé,hravé a zdravé. Teším sa. :) Adelka je nádherná s mam ...

milka - človíček :-) (22.11.2011 1:01)

maminka, moc ti gratulujem. prajem veľa zdravíčka a nech je krásna po tebe :-)